معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خبر داد؛

فعالیت 2 هزار مرکز نیکوکاری در کشور تا پایان سال

(چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷) ۱۷:۰۱

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد، برون‌سپاری را مسیر اجتناب‌ناپذیر این نهاد عنوان کرد و گفت: تعداد مراکز نیکوکاری فعال در سطح کشور به 1500 مرکز رسیده است که تا انتهای سال به 2 هزار مرکز خواهد رسید.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا عسگریان، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در سفر به استان اصفهان و در جمع خبرنگاران، گفت: یکی از اهداف اصلی کمیته امداد قرار گرفتن جامعه در مسیر خیر و احسان و ایجاد بستری برای کمک به مردم توسط مردم است.

وی بابیان اینکه اصلی‌ترین برنامه ما واسپاری کار خیر به مردم است، گفت: در حال حاضر تعداد مراکز نیکوکاری فعال در سطح کشور به 1500 مرکز رسیده است که بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، تا انتهای سال به 2 هزار مرکز خواهد رسید.

عسگریان برون‌سپاری را مسیر اجتناب‌ناپذیر کمیته امداد دانست و گفت: فعالیت‌های امداد به‌ مرور زمان و بر اساس توانایی و ظرفیت مراکز نیکوکاری به آن‌ها واگذار می‌شود.

وی تمایل برای کمک به نیازمندان در میان مردم را بسیار زیاد اعلام کرد و گفت: در ایام اربعین امسال درآمد صندوق‌های صدقه دو استان ایلام و خوزستان که میزبان زائران اربعین حسینی بودند بیش از 2.5 برابر شد که نشانگر میل مردم برای کمک به نیازمندان در صورت افزایش تعامل و ایجاد زمینه این امر برای آن‌هاست.

عسگریان همچنین به افزایش 90 درصدی مبالغ کمک‌های مردمی در عید قربان اشاره کرد و گفت: ازنظر تعداد قربانی هم کمک مردم در عید امسال نسبت به سال قبل بیش از 50 درصد رشد داشت که خط بطلانی بر دروغ‌پراکنی‌ها نسبت به پایگاه مردمی این نهاد بود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد به رشد 35 درصدی کمک‌های مردم به این نهاد در هفت‌ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و گفت: امیدواریم بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا انتهای سال 97 بتوانیم این افزایش را به رقم 50 درصد برسانیم.

عسگریان توجه به روش‌های نوین جمع‌آوری کمک‌های مردمی را یکی از برنامه‌های پیش روی کمیته امداد اعلام کرد و گفت: هدف‌گذاری ما در این زمینه جمع‌آوری 80 درصد از صدقه به روش‌های الکترونیکی در سه سال آینده است.

عسگریان سرانه پرداخت صدقه روزانه هر فرد در سطح کشور را 108 ریال اعلام کرد و گفت: استفاده از روش‌های آسان پرداخت صدقه می‌تواند به بهبود این سرانه کمک بزرگی انجام دهد.

انتهای پیام

(چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷) ۱۷:۰۱

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید