تشریح گزینه های موجود در تحریریه خبر

تشریح گزینه های موجود در تحریریه خبر
در این قسمت به تشریح بخش های مختلف تحریریه خبر می‌پردازیم

بعد از ورود به پنل کاربری استانی خود بر روی گزینه ی "دفتر تحریریه الکترونیک" کلیک نمایید.

 

گزینه هایی که در زیر مجموعه دفتر تحریریه مشاهده میکنید را به اختصار توضیح خواهیم داد  :

 

h5

 

۱.خبر جدید : در صورتی که قصد دارید با استفاده از حساب کاربری خود یک خبر را تولید و سپس منتشر کنید از این گزینه استفاده کنید (توضیحات مربوط به روال تولید یک خبر و ذخیره آن در بخش مربوطه قرار داده شده است )

۲.اخبار در حال تولید : در صورتی که خبری را قبلا تولید و ذخیره کرده اید اما هنوز انتشار یا ارسال نکرده اید ، خبر تولیدی خود را در این قسمت مشاهده خواهید کرد.

۳.اخبار دریافتی : در این بخش اخباری را مشاهده میکنید که توسط خبرنگار شما تولید و برای انتشار یا تایید و بازنگری برای شما ارسال شده است . در واقع این بخش پنل مدیریتی شما بعنوان سردبیر خبرهای استانی محسوب میشود .

 ۴.اخبار برگشتی : در صورتی که خبری توسط شما تولید شده باشد و برای تایید خبر خود را به مدیران بالادست خود (همکاران مرکز) ارسال کنید و ان ها پس از مشاهده خبر آن را برگشت زده باشند، در این بخش خواهید توانست خبر برگشت زده شده خود را مشاهده کنید (این بخش بیشتر برای خبرانگاران کاربرد دارد و معمولا برای دبیران و مدیران تحریریه قابل استفاده نخواهد بود ) .

 ۵.اخبار ارسال شده : وجود خبر در این قسمت به معنی این است که شما یک خبر را تولید و یا دریافت کرده اید و پس از اعمال تغییرات ، خبر را ارسال کرده اید برای مدیر بالادستی خود ، روال مدیران تحریریه خبر به این شکل تعیین شده است :

  ۵-۱ : خبرنگاران : در هر استان یک شناسه خبرنگاری وجود دارد که تنها دسترسی به تولید اخبار و ارسال خبر تولید شده برای تایید و انتشار توسط مدیران بالادستی خود را دارند.

  ۵-۲:مدیران استانی : این افراد در واقع سردبیر خبرهای مربوط به استان خود هستند و دسترسی کامل برای تغییر و انتشار اخبار محدوهده استان خود را دارند .

  ۵-۳: مدیران مرکز و ادمین: این افراد از نظر رده خبری در رده مدیر خبرگزاری هستند و در صورتی که خبر توسط هر سرویسی ارسال شود این افراد دسترسی دیدن اخبار را دارند و طبیعتا در صورتی که خبر توسط سردبیر (مدیران استانی) ارسال شود تنها این افراد توانایی مشاهده و برگشت زدن خواهند داشت

۶.اخبار منتشر شده : در این قسمت همانگونه که از نامش مشخص است می‌توانید تمامی اخباری که منتشر شده و در خروجی سایت نمایش داده می‌شود را  مشاهده کنید.

۷.اخبار دریافتی منتشر شده : این قسمت شامل اخباری است که شما بعنوان سردبیر دریافت نموده اید و با مسئولیت خود منتشر کرده اید ( تاریخچه اخبار دریافتی منتشر شده توسط شناسه شما را نشان خواهد داد ).

۸.اخبار معلق :‌اخبار معلق شده در سرویس شما را نمایش می‌دهد.

۹.اخبار حذف شده : این قسمت اخبار حذف شده سرویس شما را نمایش خواهد داد. 

۱۰.خط سیر خبر : در صورتی که قصد داشته باشید روال گذرانده شده یک خبر را مشاهده کنید از این قسمت امکان پذیر خواهد بود (خط سیر خبر فقط برای مدیران مرگز فعال بوده و با کد خبر جستجو انجام پذیر خواهد بود ).

 ۱۱.فهرست اخبار بر حسب فرد : این بخش گزارش کاملی از کلیه فعالیت های خبری هر کاربر در سرویس زیر مجموعه شما به شما خواهد داد

۲۲ دی ۱۳۹۶ ۱۱:۰۷