اعزام 40 هزار مددجو کمیته امداد به پیاده روی اربعین

(دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۰۴

40 هزار مددجو کمیته امداد با کمک خیران به پیاده روی اربعین اعزام می شوند.

معاون فرهنگی کمیته امداد درباره اعزام مددجویان به پیاده روی اربعین حسینی امسال گزارشی ارائه کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حجت الاسلام حسین احمدیان، معاون فرهنگی کمیته امداد با اشاره به اینکه پیاده‌روی اربعین حسینی در سال‌های اخیر توسط عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) با شور و شوق ویژه‌ای انجام می‌شود گفت: کمیته امداد در طی این سال‌ها برای حضور اقشار نیازمند تحت حمایت این نهاد در راهپیمایی پر شور و عظیم اربعین حسینی مشارکت می‌کند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته حدود 32 هزار نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در پیاده روی اربعین شرکت کردند افزود: با توجه به پیش بینی های انجام شده امسال حدود 40 هزار نفر از مددجویان در پیاده روی اربعین حسینی شرکت خواهند کرد.

احمدیان با اشاره به اینکه تمامی مددجویانی که در پیاده روی اربعین حسینی شرکت می کنند از کمک هزینه سفر زیارتی بهره مند می‌شوند گفت: سرانه پرداختی به هر نفر با توجه به بعد مسافت، محرومیت منطقه و همچنین داشتن مدارک مورد نیاز سفر متفاوت و از 370 هزار تومان تا 700 هزار تومان است.

معاون فرهنگی کمیته امداد با اشاره به وضعیت مالی و روحی مددجویان زلزله زده غرب کشور گفت: به مددجویان مناطق زلزله زده غرب کشور مبلغ 400 هزار تومان کمک هزینه سفر پرداخت می شود.

احمدیان با اشاره به اینکه اولویت اعزام مددجویان برای پیاده‌روی اربعین حسینی باکسانی است که تاکنون به عتبات و عالیات مشرف نشده‌اند گفت: در قالب طرح شوق زیارت، این دسته از مددجویان در طول سال شناسایی و ساماندهی می‌شوند تا با یاری خداوند و کمک خیران امکان سفر آنان به عتبات عالیات فراهم شود.

معاون فرهنگی کمیته امداد با اشاره به اجرای طرح شوق زیارت توسط این نهاد گفت: این طرح برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی به نیازمندانی که تابه‌حال به سفرهای زیارتی مشرف نشده‌اند راه‌اندازی شده است و مردم نیکوکار می‌توانند از طریق شماره‌گیری کد #8888 *8877* یا به سایت شوق زیارت به آدرس:shogheziarat.ir  مراجعه و از نحوه پرداخت کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود اطلاعات بیشتری کسب کنند.

انتهای پیام

(دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷) ۱۲:۰۴

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید