فتاح با حضور در کمیسیون بهداشت مجلس خواستار شد؛

یکپارچه‌سازی بیمه درمانی مددجویان به منظور ارتقای سطح خدمات

(سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷) ۰۸:۴۵

رئیس کمیته امداد با اشاره به پراکندگی بیمه درمانی مددجویان و چالش‌های ارائه خدمات مطلوب به مددجویان، گفت: آمادگی داریم برای یکپارچه‌سازی خدمات، بیمه درمان مددجویان شهری را به بیمه سلامت واگذار کنیم.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدپرویز فتاح که به منظور تشریح برنامه‌های کمیته امداد در حوزه بهداشت و درمان مددجویان به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی رفته بود، خواستار یکپارچه‌سازی بیمه درمانی مددجویان تحت حمایت این نهاد شد.

وی در این جلسه با تشریح خدمات کمیته امداد در حوزه بهداشت و سلامت مددجویان گفت: در حال حاضر مددجویان روستایی کمیته امداد تحت پوشش بیمه روستایی هستند و مددجویان شهری از خدمات بیمه درمانی این نهاد مبتنی بر پزشک خانواده برخوردارند.

فتاح با بیان اینکه 620 هزار خانوار جدید امسال تحت حمایت کمیته امداد قرار گرفته‌اند، ادامه داد: خانوارهای شهری جدیدی که امسال مورد حمایت قرار گرفته‌اند، تحت پوشش بیمه سلامت ایرانیان  قرار دارند.

رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه پراکندگی بیمه مددجویان مشکلاتی برای ارائه خدمات مطلوب ایجاد می‌کند، خاطرنشان کرد: براساس ماده 70 قانون برنامه ششم توسعه مبنی بر ایجاد وحدت رویه در بیمه های درمانی، کمیته امداد آمادگی دارد بیمه درمان مددجویان شهری خود را به سازمان بیمه سلامت واگذار کند؛ در غیر این صورت پیشنهاد می کنیم بیمه پایه نیازمندان روستایی و افراد تحت حمایت امداد در شهرهای زیر 20 هزار نفر مجدد به کمیته امداد واگذار شود.

فتاح همچنین با اشاره به اجرای طرح رفع سوء تغذیه کودکان زیر 5 سال که با محوریت وزارت بهداشت و مشارکت کمیته امداد در حال اجرا است، گفت: با توجه به اینکه تنها حدود 12 درصد مددجویان کمیته امداد از این طرح برخوردارند و از سوی دیگر شناسایی و معرفی کودکان مشمول و تعیین سبد غذایی و پایش آن به عهده وزارت بهداشت است، پیشنهاد می‌شود اجرای برنامه رفع سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال از فعالیت‌های کمیته امداد منفک و به وزارت بهداشت محول شود.

انتهای پیام

(سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷) ۰۸:۴۵

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید