رئیس شورای عالی زکات کشور خبر داد:

جمع‌آوری ۴۰۰ میلیارد تومان زکات در کشور در ۹ ماهه سال ۹۷

(چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷) ۰۸:۴۹

رئیس شورای عالی زکات کشور از جمع‌آوری ۴۰۰ میلیارد تومان زکات در کشور در ۹ ماهه سال جاری خبر داد و گفت: همه افراد در هر شغلی که هستند می‌توانند زکات مال خود را پرداخت کنند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد, حجت الاسلام والمسلمین سیدرضا تقوی، رئیس شورای عالی زکات و نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در همایش استانی شورای زکات که در ساختمان جهاد کشاورزی استان مرکزی برگزار شد، با بیان اینکه دین مبین اسلام مجموعه‌ای کامل از تعالیم الهی بوده و در برگیرنده همه امور مادی و معنوی انسان‌ها است، افزود: اگر دولتمردان، جامعه را از لحاظ اقتصادی و معیشتی درست اداره نکنند تعداد فقرا افزایش پیدا می کند؛ لذا رسیدگی به زندگی فقرا و رونق بخشیدن به سفره آن‌ها وظیفه حاکمیت اسلامی است.

حجت الاسلام تقوی بیان کرد: روحانیون و مدیران و مسئولان اقتصادی در زمینه رسیدگی به امور فقرا و محرومان وظیفه سنگینی بر عهده دارند و مسئولان باید با همدلی و همراهی، به نیازمندان رسیدگی کنند و مشکلات را از روی دوش آنان برداشته و در راستای رفع فقر و محرومیت در جامعه تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه زکات قانون الهی است،  یادآور شد: زکات تنها محدود به واجبات تعیین شده نیست بلکه زکات می‌تواند در بخش‌های دیگر به صورت مستحبی پرداخت شود و لازم است افراد در هر شغل و فعالیتی که هستند زکات مال خود را بپردارند.

وی با تأکید بر اهمیت تقویت بخش کشاورزی گفت: کشاورزی از ارکان تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در کشور است و اگر اقتصاد ما بر مبنای تقویت بخش کشاورزی پایه‌ریزی شود شاهد اقتصادی پویا و شکوفا در جامعه هستیم و اگر بخواهیم میزان پرداخت زکات در کشور افزایش یابد، باید به کشاورزی رونق بخشیم.

وی افزود: استواری اقتصاد بر پایه نفت خطرپذیری بالایی دارد ولی اقتصاد کشاورزی درون‌گرا، استفاده حداکثری از منابع طبیعی و اراضی داخلی است و کشاورزی باید در سبد فرهنگ عمومی مردم و خانواده‌ها قرار گیرد.

انتهای پیام

(چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷) ۰۸:۴۹

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید