آیت‌الله فاضل لنکرانی:

​مسئولان برای ریشه‌کنی فقر در جامعه با تمام وجود به میدان بیایند

(جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹) ۱۴:۲۵

آیت‌الله فاضل لنکرانی با تقدیر از کمک‌های مردم به کمیته امداد برای نیازمندان گفت: مسئولان باید برای ریشه‌کنی فقر در جامعه اسلامی با تمام وجود به میدان بیایند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، آیت‌الله محمدجواد فاضل لنکرانی، مرجع تقلید و اساتید حوزه  علمیه قم با اشاره به اینکه پس از انقلاب تلاش‌های زیادی در محرومیت‌زدایی از اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر، انجام شده است گفت: خدمات کمیته امداد به محرومان جامعه نمونه‌‌ همین فعالیت‌هاست که به دست مبارک امام خمینی (ره) پایه‌ریزی شد.
 
وی که در دیدار با سعید زارع‌زاده، رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد سخن می‌گفت، از مسئولان این نهاد خواست آمار و گزارشی از خدمات چهل ساله را برای آگاهی جامعه از رسانه‌ها و صدا و سیما منتشر کنند تا حجم کمک‌های این نهاد برای مردم تبیین شود.
 
این استاد حوزه علمیه با تاکید بر اینکه امروز نظام و حاکمیت باید بیشتر از گذشته به اقشار آسیب‌پذیر جامعه توجه کند، تصریح کرد: مسئولان باید طوری کار کنند که بعد از ۴۰ سال از انقلاب، تعداد فقرای جامعه به حداقل ممکن برسد و این هدف امام راحل، رهبری معظم انقلاب، مراجع بزرگوار و بزرگان دین است که باید محقق شود.
 
وی تاکید کرد: کارهای زیادی شده و اگر کسی بگوید نظام توجهی به فقرا و مستضعفان نداشته این یک قضاوت غیر عادلانه و غیر مسئولانه است. توقع ما این بود که باید طوری برنامه‌ریزی می‌شد که بعد از چهل سال فقیر و محتاجی در جامعه نداشته باشیم! البته مشکلات همیشه بوده، اما در بحرانی‌ترین شرایط مردم خودشان در میدان حاضر و کمک کرده و رقم‌های بالایی را در اختیار کمیته امداد قرار داده‌اند.
 
 
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع) ضمن قدردانی از مردم همیشه در صحنه و نیکوکار کشور که در شرایط بحرانی‌ کرونا در صحنه کمک به نیازمندان حاضر شدند، گفت: مسئولان هم باید برای ریشه‌کنی فقر در جامعه اسلامی با تمام وجود به میدان بیایند.
 
آیت‌الله فاضل لنکرانی با بیان اینکه بسیاری از افراد به خاطر کرونا بیکار و نیازمند شده‌اند، تاکید کرد: دولت و نهادهای حمایتی کشور باید برای این افراد برنامه‌ریزی کنند تا مشکل آنها به صورت اساسی رفع شود زیرا ارائه بسته‌های معیشتی هر چند وقت یکبار، دردی را دوا نمی‌کند.
 
وی افزود: مسئولان باید در هر شهری از طریق اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها در مشاغل مختلف، آمار و مشخصات کسانی که بیکار شده‌اند را جمع‌آوری کنند و به داد آنها برسند.
 
این استاد حوزه علمیه با استقبال از طرح خرید 50 هزار تبلت برای تأمین نیاز آموزشی دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند گفت: می‌توانیم استفاده از تولیدات داخلی را در حد وسیعی با قیمت مناسب‌تر در اختیار اقشار کم‌درآمد قرار دهیم و من خواهشم این است که بدون عنوان کمیته امداد این کار را توسعه دهید.
 
وی افزود: پیشنهاد می‌کنم مشابه طرح تهیه تبلت از تولیدات ملی را برای تأمین جهیزیه و لوازم خانگی ضروری نیازمندان هم اجرا کنید.
 
آیت‌الله فاضل لنکرانی در پایان خاطرنشان کرد: به سهم خودم از تلاش‌های کمیته امداد در رسیدگی به وضع اقشار کم‌درآمد تشکر می‌کنم، خدا رحمت کند مرحوم آقای عسکراولادی و آقای نیری و همه کسانی که در این نهاد خیلی تلاش کردند و در رأس همه امام خمینی(ره) را که یادگار بسیار ارزشمندی از خود به جای گذاشت، بالأخره یکی از نهادهایی که آبروی این نظام را حفظ کرده کمیته امداد است.
 
وی ادامه داد: دعا می‌کنم خداوند شما را کمک کند و بتوانید در این شرایط بحرانی نظام را کمک کنید و مقداری از مشکلات مردم را کم کرده و آرامش در زندگی مردم به وجود آورید.
 
در ابتدای این دیدار نیز سعید زارع‌زاده، رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات این نهاد ارائه کرد.
 
انتهای پیام
(جمعه ۲۱ شهریور ۱۳۹۹) ۱۴:۲۵
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید