رئیس کمیته امداد خبر داد:

توزیع 15 میلیون وعده غذای گرم میان خانواده‌های نیازمند در مرحله دوم پویش ایران همدل

(دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹) ۱۲:۱۳

رئیس کمیته امداد از توزیع بیش از 15 میلیون وعده غذای گرم میان خانواده‌های نیازمند در مرحله دوم پویش ایران همدل خبر داد و گفت: در این پویش یک میلیون و 695 هزار بسته معیشتی میان محرومان توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در نشست خبری با تشریح فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده از سوی این نهاد در اجرای پویش ایران همدل افزود: در مرحله دوم این پویش با مشارکت 2600 مرکز اطعام حسینی و 80 هزار نیروی داوطلب، 15 میلیون و 800 هزار بسته غذای گرم به خانواده‌های نیازمند ارائه شد.

وی با بیان اینکه در راستای اجرای طرح احسان حسینی یک میلیون و 695 هزار بسته معیشتی با اعتباری معادل 306 میلیارد تومان میان نیازمندان توزیع شد، ادامه داد: این بسته‌ها به ارزش تقریبی 180 هزار تومان در اختیار خانواده‌های محروم در 2581 محله کشور قرار گرفت.

رئیس کمیته امداد با تقدیر از مشارکت مردم نیکوکار، خیران، نهادهای مختلف همچون بسیج، سپاه، بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در اجرای پویش ایران همدل خاطرنشان کرد: در پی فرمایشات رهبر معظم انقلاب، شاهد یک خیزش عمومی در کمک به نیازمندان بودیم و در همین راستا بیش از 572 میلیارد تومان کمک نقدی و کالایی در اختیار کمیته امداد قرار گرفت.

بختیاری مجموع بسته‌های غذایی توزیع شده در مرحله نخست و دوم پویش ایران همدل را بیش از 27 میلیون وعده غذایی دانست و تاکید کرد: همچنین در دو مرحله اجرای این پویش حدود چهار میلیون بسته معیشتی به محرومان ارائه شد و در مجموع در طول ماه مبارک رمضان و ایام محرم و صفر رقمی به ارزش 1178 میلیارد تومان از طریق ارائه غذای گرم و بسته معیشتی، به خانواده‌های نیازمند کمک انجام شد.

وی با اشاره به آغاز برنامه‌ریزی‌ها برای اجرای سومین مرحله پویش ایران همدل، گفت: برای اجرای مرحله سوم این پویش پیشنهاداتی از جمله کمک به اشتغال محرومان، تامین جهزیه جوانان و موضوع درمان نیازمندان مطرح شده که به محض جمع‌بندی، اعلام خواهد شد.

رئیس کمیته امداد از آغاز پویش موکب اشتغال اربعین برای کمک به ایجاد فرصت شغلی برای جوانان خبر داد و افزود: در این پویش افراد کارآفرین و اقشار مختلف مردم می‌توانند با ارائه آموزش‌های شغلی، در اختیار گذاشتن سرمایه یا کارگاه و ... به جوانان، آنان را در ایجاد اشتغال یاری برسانند.

بختیاری به مشکلات ایجاد شده برای خانواده‌های محروم در اثر شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: علاوه بر بیکاری اقشار مختلف مردم، کمیته امداد حمایت از تحصیل مجازی دانش‌آموزان تحت حمایت را به طور جدی دنبال می‌کند و در همین راستا توزیع 50 هزار تبلت میان دانش‌آموزان و دانشجویان در حال انجام است که برای رفع مشکل همه دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمیات، به حدود 250 هزار تبلت نیاز است.

وی با بیان اینکه تبلت‌های ارائه به دانش‌آموزان از تولیدات داخلی خواهد بود، اظهار کرد: برای رسیدن به این هدف مقرر شده است تا در استان‌ها 50 ردصد هزینه تبلت از سوی مردم و خیران و 50 درصد از سوی کمیته امداد تامین شود و امیدواریم با اتخاذ این برنامه، توزیع تبلت‌ها با سرعت بیشتری انجام شود.

انتهای پیام

(دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹) ۱۲:۱۳
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید