با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد:

اهدای ۴۲۲ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند استان اصفهان

(پنج شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹) ۱۱:۵۶

با حضور رئیس کمیته امداد ۴۲۲ سری جهیزیه به نوعروسان خانواده‌های تحت حمایت در استان اصفهان اهدا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسمی که با حضور خیران و کارآفرینان برتر در شهرستان فریدن استان اصفهان برگزار شد، گفت: ماموریت اصلی کمیته امداد توانمندسازی مددجویان است و به جز سالمندان و بیماران صعب‌العلاج، بقیه جامعه تحت حمایت باید به سمت توانمندی و خودکفایی سوق داده شوند.
 
رئیس کمیته امداد توسعه اشتغال خانگی را راهبرد این نهاد دانست و افزود: ۶۳ درصد خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد سرپرست زن هستند که با اشتغال خانگی علاوه بر تامین مایحتاج زندگی، وظایف مادری خود را نیز انجام می‌دهند.
 
وی با تاکید بر قالیبافی به عنوان محور اشتغال خانگی مددجویان گفت: براساس رتبه‌بندی سازمان‌های جهانی، فرش دستبافت مددجویان کمیته امداد از بهترین‌های ایران و جهان است و به ثبت بین‌المللی رسیده است.
 
بختیاری با اشاره به تجربه ۴۰ ساله این نهاد در تولید و توسعه اشتغال برای مددجویان، خاطرنشان کرد: کمیته امداد آمادگی دارد مسئولیت اشتغال روستایی و خانگی کشور را به طور کامل بر عهده بگیرد.
 
وی ادامه داد: امسال با ۶۲۰۰ میلیارد تومان ۲۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد خواهیم کرد و برای سال آینده درخواست افزایش ۲ برابری اعتبارات اشتغال مددجویان را به دولت و مجلس ارائه داده‌ایم.
 
وی تسهیل استخدام مددجویان در بنگاه‌های اقتصادی را از دیگر برنامه‌های این نهاد در توسعه اشتغال مددجویان عنوان کرد و گفت: کارفرمایانی که ۴۰ نفر از مددجویان امداد را به کار بگیرند مبلغ ۲ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، در حاشیه این جلسه ۴۲۲ سری جهیزیه به نوعروسان خانواده‌های تحت حمایت در استان اصفهان اهدا شد. همچنین با حضور رئیس کمیته امداد از مددجویان کارآفرین، جمعی از نخبگان تحت حمایت، رتبه‌های برتر کنکور از جامعه مددجویی و برگزیدگان جشنواره قرآنی باران وحی، تقدیر به عمل آمد.
 
 
انتهای پیام
(پنج شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹) ۱۱:۵۶
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید