تقدیر سخنگوی دولت از ایجاد 205 هزار شغل توسط کمیته امداد

(چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹) ۱۹:۴۲

سخنگوی دولت با اشاره به ایجاد 205 هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال جاری گفت: در کمیسیون اقتصادی دولت برنامه‌هایی برای حمایت از افراد کارآفرین و مشاغل خرد پیش‌بینی شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علی ربیعی در بازدید از مرکز کارآفرینی زنان سرپرست خانوار کمیته امداد گفت: در گذشته تصور بر این بود که ایجاد فرصت‌های اشتغال‌ تنها با سرمایه‌گذاری‌ کلان انجام‌پذیر است؛ این در حالی است که امروز جمعیت زیادی در مشاغل خرد مشغول به فعالیت هستند اما سیاستگذاری‌های کلان و منسجم در کشور در این زمینه صورت نگرفته است.
وی با بیان اینکه دولت در سال 93 به تدوین سیاست‌های کلان در ایجاد زمینه‌های کارآفرینی در مشاغل خرد و کوچک اهتمام ورزید، ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا امروز دولت 20 هزار میلیارد تومان به توسعه مشاغل خرد روستایی اختصاص داده است و ظرفیت 10 هزار میلیارد تومان دیگر نیز وجود دارد.
ربیعی خاطرنشان کرد: با اقدامات انجام شده، سهم اشتغال روستایی از اشتغال کل کشور از 3 درصد به بیش از ۲۶ درصد رسیده است.
وی با اشاره به اینکه جلوگیری از واردات بی‌رویه و ممنوع کردن ورود قاچاق به کشور باعث رشد صنعت و اشتغال خرد در کشور می‌شود، اظهار کرد: کمیته امداد فعالیت‌های بسیار خوبی در زمینه ایجاد اشتغال خرد انجام داده است.
سخنگوی دولت گفت: کمیته امداد توانسته است با اجرای شغل‌های خرد، بیش از 205 هزار فرصت شغلی ایجاد کند که نسبت به سال‌ قبل 30 درصد رشد داشته است.
ربیعی با تاکید بر ضرورت بیمه‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم آینده محرومان و افراد نیازمند را در قالب بیمه‌های اجتماعی تامین کنیم اقدام شایسته‌ای برای آنها انجام داده‌ایم.
وی با اشاره به اینکه در سال جاری 2 میلیون نفر از روستاییان و عشایر به بیمه شدگان در کشور افزوده شده‌اند، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از  6 میلیون نفر از روستاییان از بیمه  اجتماعی برای بازنشستگی بی‌بهره‌اند که باید تمهیدات لازم برای رفع این مشکل نیز انجام شود.
ربیعی با اشاره به حمایت‌های دولت از کارآفرینان، اضافه کرد: در کمیسیون اقتصادی دولت موضوعاتی برای بهره‌مندی افراد از امکانات بیمه‌ای مطرح شده است و امیدواریم که با تامین منابع مالی به اهداف‌مان در این حوزه برسیم.
انتهای پیام
 
(چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹) ۱۹:۴۲
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید