با حضور جانشین سازمان بسیج مستضعفان انجام شد؛

برگزاری گردهمایی و تقدیر از بسیجیان نمونه کمیته امداد

برگزاری گردهمایی و تقدیر از بسیجیان نمونه کمیته امداد
(دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰) ۱۷:۲۰

گردهمایی بسیجیان کمیته امداد با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد و سردار سیدقاسم قریشی، جانشین سازمان بسیج مستضعفان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سردار قریشی در این مراسم ضمن گرامیداشت هفته بسیج، بر فلسفه مشترک تشکیل کمیته امداد و بسیج از سوی امام راحل تاکید کرد و گفت: از معصوم نقل است که تلاش برای رفع مشکلات نیازمندان با ۹ هزار سال عبادت برابری می‌کند.
 
وی افزود: حضرت امام (ره) از آن جهت این تدبیر الهی را ۲۲ روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اتخاذ کرده و کمیته امداد را بنیان نهاد.
 
جانشین سازمان بسیج مستضعفان با بیان اینکه بار اصلی محرومیت‌زدایی در کشور بر دوش کمیته امداد است، ادامه داد: انقلاب اسلامی از جهت سیاسی و نظامی تنها متکی به مردم بود و می‌خواست الگویی را برای دنیا ارائه کند که در این مسیر نقش کمیته امداد برجسته است.
 
وی با تاکید بر اینکه تاسیس نهادهای انقلابی راستای نیازهای کشور و خنثی کردن توطئه‌ها بود، اظهار کرد: تشکیل بسیج معجزه‌ای بود که خداوند بر زبان و قلم حضرت امام(ره) جاری کرد.
 
سردار قریشی خاطرنشان کرد: با وجود تهدیدات سخت فرهنگی، اقتصادی و سیاسی، امروز کشور ما در برابر دشمنان ایستادگی کرده و با تکیه بر همین نهادهای انقلابی، به موفقیت‌هایی دست یافته است.
 
جانشین سازمان بسیج مستضعفان دامنه امدادرسانی به نیازمندان و رفع مشکلات جامعه در هر عرصه‌ای را کار بسیجی دانست و افزود: کسی که در کارخانه ساخت سلاح نظامی کار می کند، بسیجی است؛ کسی که در بخش هسته‌ای کار می‌کند یا هر جای دیگری و دلسوز نظام و مردم است بسیجی است و تنها ملاک ثبت نام در سازمان بسیج نیست.
 
وی با بیان اینکه امام(ره) بسیج مستضعفین را با تاکید بر نام این سازمان انتخاب کردند، ادامه داد: این انتخاب یک تدبیر بود و مردم ما با حضور در عرصه‌های مختلف ما را از یک نقطه ضعیف به یک نقطه عالی رساندند.
 
سردار قریشی ادامه داد: کشوری که در آغاز انقلاب اسلامی از هر جهت وابسته بود، امروز با اتکا به روحیه بسیجی از نظر تجهیزات به حدی پیش رفته است که خط کاملا عوض شده است.
 
جانشین سازمان بسیج مستضعفین با یادآوری دلاوری‌های شهید سردار سلیمانی، تصریح کرد: شهید سلیمانی به این دلیل این جایگاه را پیدا کرد که دلش در گروی رهبر معظم انقلاب بود و گوش به فرمان حضرت آقا بود.
 
در پایان این مراسم از بسیجیان نمونه کمیته امداد با اهدای لوح، تقدیر به عمل آمد.
 
انتهای پیام
 
 
(دوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰) ۱۷:۲۰
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید