به مناسبت روز نیروی دریایی انجام شد:

گفتگو با ناخدای نیروی دریایی که حامی کودکان یتیم شد

گفتگو با ناخدای نیروی دریایی که حامی کودکان یتیم شد
(یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰) ۲۰:۱۴

ناخدای نیروی دریایی ارتش که حامی ۲ کودک یتیم نیازمند است، می‌گوید: در طول این سال‌ها هر چه از خدا خواستم گرفته‌ام و همه این‌ها را از برکت کارهای خیر از جمله کمک به محرومان می‌دانم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از خبرگزاری مهر، کمک به اقشار ناتوان و کم‌بضاعت، سنتی است که از دیرباز در فرهنگ جامعه ما وجود داشته و در عین حال گستردگی جامعه و در برخی موارد توزیع ناعادلانه منابع، لزوم حمایت از اقشار نیازمند به ویژه کودکان یتیم را بیشتر کرده است.
 
کمیته امداد به‌عنوان بزرگ‌ترین و تخصصی‌ترین نهاد حمایت از محرومان از یک‌سو خود به‌طور مستقیم و با تخصیص بودجه سازمانی در راستای تحقق اهداف عالیه خود گام برمی‌دارد اما از سوی دیگر نقش حلقه اتصال میان محرومان و خیران در جامعه را دارد؛ چون این نهاد با احصای نیازمندان واقعی آنها را شناسایی کرده و در صورت درخواست، به افراد خیر معرفی می‌کند.

 

حمیدرضا عامری ناخدای دریادل نیروی دریایی است که در مورد حمایت خود از ایتام می‌گوید: تاثیر حمایت از اقشار محروم را افزایش رزق و روزی و برکت در زندگی خودش دیده‌ام و در طول این سال‌ها هر چه از خدا خواستم گرفته‌ام و به‌نظرم همه این‌ها به از برکت کارهای خیر از جمله کمک به محرومان است.

 

وی یکی از هزاران نیکوکاری است که به‌واسطه آشنایی با کمیته امداد، کمک‌های نیکوکارانه‌شان را مدت‌ها پیش به اقشار نیازمند تحت حمایت این نهاد می‌رساند. آقای عامری، ۴۶ ساله ناخدای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است.

 

این فرد نیک‌اندیش از سال ۸۷ به این سو تاکنون حمایت از دو کودک را به عنوان فرزند معنوی خود قبول کرده که در طول این سال‌ها یکی از آنها که پسر بوده به‌دلیل این‌که به سن قانونی رسیده بود از چرخه حمایت خارج شده و کودک دیگری جایگزین شده است.

 

عامری، با وجودی‌که از نظر خودش کمک ناچیزی به این کودکان می‌کند، اما تاثیر آن را در افزایش رزق و روزی و برکت در زندگی خودش فراوان دیده و می‌گوید در طول این سال‌ها هر چه از خدا خواستم گرفته‌ام و همه این‌ها را از برکت کارهای خیر از جمله کمک به محرومان می‌دانم.

 

وی عنوان می‌کند که علاوه بر این‌که در حد وسع خود کارهای خیری انجام دهد سعی می‌کند دیگران را نیز به انجام این کار تشویق کند؛ به‌عنوان نمونه در گردهمایی‌هایی که در محیط کاری برگزار می‌شود با دعوت از نیروهای کمیته امداد، همکارانش را نیز به انجام کارهای نیکوکارانه تشویق می‌کند.

 

این فرد نیکوکار در ادامه در خصوص این‌که چرا در طول این سال‌ها کمیته امداد به‌عنوان یک مرجع در شناسایی افراد محروم در نظر گرفته هم عنوان کرد: از آنجایی که مطمئن بودم به‌ واسطه کمیته امداد کمک‌هایم به‌دست افراد نیازمند می‌رسد در طول این سال‌ها همواره بر اساس اطلاعات و معرفی نیازمندان توسط این نهاد کارهای خیر انجام می‌دادم.

 

وی در خصوص اهمیت ترویج فرهنگ حمایت از محرومان در کشور هم می‌گوید که تهیه و پخش برنامه‌های رسانه‌ای از فعالیت‌های خیرخواهانه انجام شده با حفظ کرامت و شأن محرومان از اقداماتی است که می‌تواند این حس اطمینان را در عموم ایجاد کند که کمک‌هایشان به دست افراد مستحق رسیده است.

 

انتهای پیام

(یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰) ۲۰:۱۴
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید