با هدف ایجاد مرکز نوآوری و کارآفرینی اجتماعی امداد انجام شد؛

امضای تفاهم‌نامه میان کمیته امداد و سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی سپاه

امضای تفاهم‌نامه میان کمیته امداد و سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی سپاه
(سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰) ۱۳:۱۱

تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی سپاه با هدف ایجاد مرکز نوآوری و کارآفرینی اجتماعی امداد و رشد و شکوفایی مددجویان تحت حمایت، امضا شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، تفاهم‌نامه همکاری میان کمیته امداد و سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی سپاه با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد، سردار ابوالفضل نظری، رئیس سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی سپاه و مرتضی فیروزآبادی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد به امضا رسید.
 
رئیس کمیته امداد در این مراسم، امضای این تفاهم‌نامه را در راستای همکاری‌های مشترک و بهره‌مندی از ظرفیت‌های 2 نهاد دانست و گفت: هم‌افزایی به منظور توسعه فعالیت‌های نوآورانه و دانش‌بنیان از اهداف این تفاهم‌نامه است.
 
وی با بیان اینکه مرکز نوآوری و کارآفرینی اجتماعی کمیته امداد در قالب این تفاهم‌نامه راه‌اندازی خواهد شد، افزود: مکان و تجهیزات لازم برای ایجاد این مرکز نوآوری و کارآفرینی اجتماعی از سوی کمیته امداد در اختیار قرار می‌گیرد.
 
بختیاری همچنین از رایزنی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در راستای بهره‌مندی از ظرفیت‌های آن سازمان خبر داد و خاطرنشان کرد: در همین راستا مشوق‌های لازم از سوی کمیته امداد به شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان متناسب با نقش آنان در توسعه اشتغال مددجویان ارائه خواهد شد.
 
رئیس کمیته امداد با اشاره به وجود 6 هزار مددجوی نخبه در جامعه تحت حمایت امداد اظهار کرد: شناسایی و معرفی مددجویان نخبه و مستعد ورود به چرخه نوآوری در تفاهم‌نامه با سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی سپاه پیش‌بینی شده است.
 
وی توانمندسازی را مهمترین ماموریت کمیته امداد برای خانواده‌های تحت حمایت دانست و گفت: توانمندسازی مددجویان برای ورود به چرخه مرکز نوآوری و تشکیل استارتاپ‌های حوزه کسب و کار با همکاری سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی سپاه انجام خواهد شد.
 
بختیاری اقدامات شرکت‌های دانش‌بنیان را ارزش‌آفرین و جریان‌ساز توصیف کرد و گفت: در اختیار قرار دادن فضای کار اشتراکی و نرم‌افزاری برای توسعه فعالیت‌های نوآورانه مددجویان ضروری است و به همین دلیل سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی سپاه تامین این موضوع را عهده‌دار شده است.
 
سردار نظری، سازمان تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی دریایی سپاه نیز در این مراسم با تاکید بر اهمیت آموزش نخبگان تحت حمایت امداد و تعریف پروژه برای فعالان عرصه دانش‌بنیان در این نهاد، گفت: باید زمینه ورود نخبگان تحت حمایت به حوزه نوآورانه را تسهیل کنیم.
 
وی فعالیت‌های دانش‌بنیان در کشور را در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی دانست و خاطرنشان کرد: زیست‌بوم نوآورانه در همه ابعاد باید در کشور پیاده شود.
 
انتهای پیام
 
(سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰) ۱۳:۱۱
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید