جشن رمضان

دستگیری از مستمندان و کمک به نیازمندان از زیباترین خصلت‌هایی است که در فطرت بشری نهاده شده و مورد توجه ادیان آسمانی به‌ویژه دین مبین اسلام قرار گرفته است. از میان مناسک مذهبی و آیینی دین مبین اسلام نیز ماه مبارک رمضان به‌دلیل ویژگی‌های معنوی و فضایلی چون حسن رفتار، صبر و آرامش، بهبود رفتارهای اجتماعی، بخشش و گذشت بیش از زمان‌های دیگر فرصت رشد روحی و معنوی و انجام کار خیر و کمک به نیازمندان و مستمندان را فراهم می‌کند.
فلسفه وجودی ماه رمضان و پرهیز از خوردن و آشامیدن، درک نیاز مستمندانی است که در طول سال در تامین نیازمندی‌های آنان از سوی افراد دیگر غفلت شده و این ماه مبارک زمان مناسبی را برای توجه بیشتر به شرایط هموطنان نیازمند و دستگیری و احسان به آنان فراهم می‌آورد.
با هدف بهره‌مندی بیشتر از فضای معنوی ماه میهمانی خدا، رویداد ملی "جشن رمضان" هر ساله در طول ایام مبارک رمضان و با هدف بسط و گسترش فرهنگ نوع‌دوستی و کمک به نیازمندان در تمامی استان‌ها و براساس ظرفیت‌ها،  توانمندی‌ها و جغرافیای فقر هر استان و همچنین با هدف آشنایی مردم نیکوکار با وضعیت فقر و نیازمندی‌های هر منطقه و گره‌گشایی از برخی مشکلات محرومان و نیازمندان جامعه با مشارکت و دستگیری مردم عزیز کشورمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.
مهمترین زمینه‌هایی که در این جشن مردم خیر و نوع‌دوست با آن آشنا می‌شوند عبارتند از رسیدگی به وضعیت معیشتی محرومان، آشنایی با فعالیت‌های خودکفایی و اشتغال مددجویان، ارائه خدمات مددکاری و مشاوره، کمک به امر ازدواج و تهیه جهیزیه فرزندان مددجو، اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین و حامی‌یابی برای آنان، کمک به بیماران صعب‌العلاج و اطعام و افطاری محرومان.
جشن رمضان فرصتی است برای مردم خیراندیش کشورمان تا ضمن توجه به کسب فضایل معنوی زمینه گره‌گشایی از نیازمندانی را که چشم انتظار مهربانی هموطنشان هستند فراهم آورند.

جشن رمضان

تومان
مشخصات نیکوکار (اختیاری)