شوق زیارت

 

کمپین "شوق زیارت"با شعار "یاریگر کسانی باشیم که در حسرت زیارت مانده‌اند" بستر مناسبی برای رساندن کمک‌های مردمی به نیازمندانی است که در حسرت زیارت مانده‌اند؛ با راه‌اندازی این کمپین نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد امام(ره) که تاکنون به اماکن زیارتی مشرف نشده‌اند، در طول سال شناسایی و ساماندهی می‌شوند تا با مساعدت خیران و نیکوکاران زمینه سفر آنان فراهم شود. اعتبارات اجرای این طرح از کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم خیر و نیکوکار تأمین می‌شود و بر این اساس هزینه اعزام زائران به مشهد الرضا(ع) برای هر نفر ۳۰۰ هزار تومان و عتبات عالیات ۷۰۰ هزار تومان است که تحت نظارت سازمان حج و زیارت صورت می‌گیرد.

پیش از این نیز کمیته امداد امام(ره) با مشارکت خیران، مددجویانی را که در آرزو و حسرت زیارت ائمه اطهار(ع) بودند به اماکن مقدسه به‌ویژه مشهدالرضا اعزام کرده است. سال ۹۴  حدود ۷۰ هزار نفر از این مددجویان برای نخستین بار به مشهد مقدس مشرف و در نیمه نخست سال ۹۵ نیز حدود ۴۰ هزار نیازمند از سراسر کشور به زیارت ثامن‌الحج اعزام شده‌اند.


با توجه به این سابقه درخشان، کمپین "شوق زیارت" درصدد است با جمع‌آوری کمک‌های مردمی در این حوزه، علاوه بر مدیریت یکپارچه و هدفمند، امکان مشارکت حداکثری مردم را فراهم آورد تا این فیض نصیب تمامی علاقمندان به مشارکت در این طرح شود.


شایسته ذکر است تمامی اعتبار این طرح از کمک‌های مردمی و بدون هیچگونه اعتبار و کمک‌های دولتی انجام می‌شود.

ورود به سایت شوق زیارت

دانلود نرم‌افزار شوق اربعین